Somsiad

Gang Polaków nie istniałby bez somsiada, czyli uosobienia wszelkiego zła i złośliwości. Człowiek (o ile można nazwać go człowiekiem, bo to oszust i złodziej przecież jest), który za najwyższy cel honoru (i znowu, czy taka menda może mieć honor) postawił sobie uprzykrzenie życia Januszowi.

Somsiad – złodziej, menda, świnia, oszust

Nosacz somsiad to z pewnością najgorszy sort w Gangu Polaków. Jest złośliwy, pamiętliwy, nieprzyjemny, a co najgorsze – śmie epatować swoim bogactwem i faktem, że jemu się powodzi. Denerwuje tym biednego Janusza, który stojąc z piwem w ręku na balkonie wygraża somsiadowi. Tylko jednym Janusz przewyższa swojego somsiada, a mianowicie samochodem – starym, sprawdzonym Passatem (przy czym “starym” to słowo kluczowe), a nie żadne tam mejbachy czy mersedesy.

Somsiad nie jest zbyt skomplikowanym człowiekiem, a jego jedynym hobby jest utrudnianie życia Januszowi i Grażynce. Z remontem czeka zawsze na ich powrót do domu albo na weekend, śmie jeździć na wycieczki, a czasem wręcz wygrać w totka. Jest po prostu złośliwy i arogancki w stosunku do innych.

Większość memów o nosaczach nie istniałaby bez somsiada. To właśnie na niego może ponarzekać Janusz albo pośmiać się z jego ewentualnych nieszczęść. Somsiedzi nie żyją ze sobą w zgodzie, jednak jeśli trzeba to potrafią udawać przyjaciół, tylko po to, żeby za drzwiami swojego mieszkania obgadać się wzajemnie. Oczywiście, Janusz nie obgaduje tylko stwierdza fakty, ale ta menda somsiad to już kłamie i przeinacza prawdę.

Somsiad zdobył tak wielką popularność, ponieważ można w nim zobaczyć naszych własnych sąsiadów. Oczywiście, wszystko jest przerysowane, ale właśnie dlatego śmieszy. Janusz to często alkoholik i leń, który jednak uważa się za poszkodowanego przez los, a jego największą zadrą w oku jest sukces somsiada. Tak się po prostu nie godzi, żeby niektórym powodziło się lepiej, w zasadzie bez przyczyny.

Somsiad jeszcze długo pozostanie obiektem kpin i wyzwisk Janusza, ponieważ jest to bardzo wdzięczny i prawdziwy temat, a każdy mem przedstawia coś innego.

Dobre?

100 głosów
Upvote Downvote