Pioter

Jakiś czas temu wielką popularność w Polsce, zdobyły memy z nosaczami. Sympatyczne małpy stały się uosobieniem stereotypowych Polaków – Janusza, Grażyny i ich syna Piotera i właśnie na tym ostatnim się skupimy w tym tekście.

Pioter, jaki jest każdy widzi

Pioter to niegrzeszący inteligencją cwaniaczek, syn Janusza i Grażyny. Rzadziej występuje sam w memach, jest raczej kompanem do dialogów ze swoim ojcem. Pioter ma sobą reprezentować wszystkie przywary i najśmieszniejsze cechy młodych ludzi, często bardzo sztampowe i priorytetowe. I tak na przykład nie uczy się zbyt dobrze albo w ogóle, nie pomaga w domu, wagaruje, przeklina, podgląda rodziców i tak dalej.

W internecie krążyło kilka rodzajów imion dla syna Janusza i Grażyny przy czym najbardziej chwytliwym okazał się Pioter albo wręcz Prjoter czyli zniekształcone i przerysowane imię Piotr. Oczywiście, Pioter w wielu przypadkach nie jest jedynakiem i wraz z nim występują jego bracia albo siostry: Brajanek (ewentualnie Brajanusz czy Dżesika) jednak to właśnie on jest najpopularniejszym z rodzeństwa i występującym w największej liczbie memów.

Gang Polaków przedstawia małpy, które mają mieć swój odpowiednik w prawdziwym życiu, Każdy z nas, na pewno znał albo chociaż spotkał osobiście takich Pioterów i Januszów, i dzięki temu właśnie te memy cieszą się tak ogromną popularnością – ponieważ bazują na całkiem prawdziwych wydarzeniach lub wręcz czerpią z realnego świata dialogi i opisy sytuacji.

Ma to także pozytywny oddźwięk, ponieważ to właśnie dzięki tego typu memom, większość Polaków dowiedziała się o sympatycznych małpach z obrazków i poznała ich dość smutny los. Wszystkie akcje, które zwiększają świadomość ludzi są dobre, a ta ma zasięg ogólnopolski, więc trafia do wielu osób.

Przed naszym Pioterem jednak niewesoła przyszłość, ponieważ wyrośnie albo na osiedlowego Sebixa albo wda się w swojego ojca Janusza. Do tego jednak czasu będzie ciągle bohaterem memów i prześmiewczych haseł, opisujących ludzi, których sami znamy. Nic dziwnego, że to właśnie Pioter jest jednym z ulubieńców w gangu Polaków.

Dobre?

100 głosów
Upvote Downvote